Õpetajate päeva projekt “Harno otsib lemmikõpsi!”

Loomise kuupäev 28.09.2021

Õpetajate päeva eel kutsutakse kõiki õpilasi, kes soovivad tähistada õpetajate päeva uutmoodi ja eriliselt, osalema projektis “Harno otsib lemmikõpsi”! See on võimalus pidada sel õpetajate päeval meeles lemmikõpetajaid, neid tunnustada ja tutvustada õpetaja tähtsat rolli noorte eludes ka teistele.

Kellele:
Projektis oodatakse osalema 9.-12 klasside ja kutsekoolide 16-19aastaseid õpilasi. Ühtlasi on oodatud osalema ka üldharidusekoolide nooremate klasside õpilased

Mida peab tegema:
Õpetaja päeva tähistamiseks teevad õpilased oma lemmikõpetajast lühikese video, et näidata, kuidas õpetajad on neid positiivselt mõjutanud. Video annab võimaluse näidata õpetajatöö rõõme, tutvustada igapäevatöö põnevaimat poolt, päeva emotsioone, tegemisi ja saavutusi koos klassiga, mille üle uhkust tunda.

Millal:
Õpetajate päev tähistatakse 5. oktoobril. “Harno otsib lemmikõpsi” projekt vältab terve õpetajate päeva nädala ning videosid ootame 5-12. oktoobrini aadressile opetaja@harno.ee.

Ideid, mida võiks video sisaldada:

• Mida teeb Sinu lemmikõpetaja kõige paremini?
  • Õpetaja on üks mõjukamaid ameteid maailmaparandamiseks ja suunanäitamiseks - too mõni näide, kuidas Sinu õpetaja on Sinu ja kaaslaste elusid mõjutanud?
  • Õpetaja ametiga kaasneb piiramatu loomevabadus, võimalus ise 100% planeerida enda päeva sisu - milline on olnud kõige põnevam koolipäev tänu Sinu õpetajale (mõni õuesõppepäev, õppekäik või millegi koos leiutamine või midagi hoopis muud)?
  • Mis on sinu lemmikõpetaja vahva väljend või ütlus? Mida ta ütleb, kui kõik on hästi või siis, kui midagi pole hästi?
  • Mis on Sinu lemmikõpetaja kirg?
  • Mis tundi ta annab?
  • Mis teeb ühest õpetajast lemmikõpetaja?

Video tehniline info:

• Video pikkus: max 1,5 min. Formaat: Full HD
  • Video tuleb edastada veebilingina ja fail peab olema pilvest allalaetav (GoogleDrive, Dropbox, Vimeo, YouTube vm)

Pane tähele:
Teiste loomingu kasutamisel tuleb lisada viited autorile. Kõigilt videos osalejatelt on küsitud luba, õpilaste puhul on luba küsitud lapsevanematelt. Videos osalejad on teadlikud võimalusest, et need võivad sattuda avalikule Facebooki ja Instagrami lehele “Õpetajad loovad homse Eesti” ja meediasse.

“Harno otsib lemmikõpsi” lehekülg Facebookis: https://bit.ly/3ESp30Jlink opens on new page

Viimati muudetud 28.09.2021.