ÕNNITLUSED EDUKATELE MÄLUMÄNGURITELE OLIVER MATTOLE, NORA KATTELILE JA TAMOR TOMSONILE!

Loomise kuupäev 16.05.2023

Oliver Matto, Nora Kattel ja Tamor Tomson näitasid kõrget teadmiste taset ning saavutasid vabariiklikus koolinoorte mälumängu finaalis suurepärase 3. koha.

13. mail toimus Viimsis vabariiklik koolinoorte mälumängu finaal, kus osalesid Hiiumaa Gümnaasiumist lisaks võidukale kolmikule veel Jesse Jürimäe, Mairon Lõndso, Enrico Kiin ja Gustav-Eduard Jaanus (17. koht). Kärdla Põhikooli esindas kaks tublit tüdrukute võistkonda (6. ja 12. koht).

Tegemist on laia silmaringi, nutikust, meeskonnatööd ja vahel ka õnne eeldava võistlusega, kus on vaja vastata 50 küsimusele piiratud aja jooksul. Teadmised tuleb proovile panna tavapäraste mälumänguteemadega (ajalugu, poliitika, geograafia, loodus, sport, teadus, tehnika, kultuur).  Erinevalt eelvoorust on finaal vana kooli stiilis: küsimused on paberil ning kohe saab teada, kas vastus läks täppi või mitte.

Tänavu oli võistlemas 22 gümnaasiumivõistkonda, esikohal oli Rakvere Riigigümnaasium ning meie kilvareid edestas punktiga Jüri Gümnaasium (finaalis said mõlemad tiimid 69 punkti, kuid viigi korral vaadati eelvooru).

Võistluse kokkuvõtet ning küsimusi-vastuseid saab vaadata Eesti Mälumänguliidu kodulehelt.
https://www.kilb.ee/media/kmv_230513pk1.pdflink opens on new page
https://www.kilb.ee/media/kmv230513kkt.pdflink opens on new page

 

Tiiu Heldema

 
Viimati muudetud 16.05.2023.