Naboj

Loomise kuupäev 26.04.2023

Reedel, 21. aprillil toimus Tallinnas ja Tartus matemaatikavõistlus Naboj 2023.

Naboj on 1998. aastal Slovakkias alguse saanud võistlus, kuhu juba teist aastat järjest on oodatud osalema ka Eesti koolide õpilased.  Kokku toimus võistlus 11 riigis. Peamiselt 9.–12. klasside õpilastele suunatud võistlusel võisteldakse kahes vanuserühmas. Nooremas on lubatud osaleda kuni 10. klassis käivatel õpilastel, vanemas saavad osaleda ka 11. ja 12. klasside õpilased.  Igas vanuserühmas selgitatakse välja rahvuslikud ja rahvusvahelised tulemused.  Võistlus kestab 120 minutit, mille jooksul peavad viieliikmelised võistkonnad ära lahendama võimalikult palju ülesandeid.

Hiiumaa Gümnaasiumi esindasid vanemas grupis 11. klassi õpilased Oliver Matto, Enrico Kiin, Kevin Põtter, Ats Härmson ja Lill Kagadze ning nooremas grupis 10. klassi õpilased Jakob Hiiemets, Meelis Sõmer, Helen Talu, Mihkel Metsand ja Ott-Oliver Saartok.

Pilte võistlusest saate uudistada, kui vaatate kodulehel olevat galeriidlink opens on new page

Viimati muudetud 26.04.2023.