Loovtehnoloogia konkurss

Loomise kuupäev 02.11.2021

Alanud on õpilasvõistkondade registreerimine konkursile „Uuri IT-ametit“

Ventspilsi Digikeskus esitab juba kuuendat korda 1.-12. klassi õpilastele Lätist, Leedust ja Eestist väljakutse näidata oma oskusi ja teadmisi loovtehnoloogiate rakendamisel. Kandideerimine rahvusvahelisele tehnoloogiavõistlusele „Ventspils IT challenge“ on avatud kuni 14. novembrini. Konkurss toimub veebipõhiselt.

Võistluse finaalvooru pääseb 64 kõige nutikamat võistkonda. Osalejad jagatakse nelja vanusegruppi ja iga grupp keskendub ühele IT-valdkonna ametile:

A grupp (1.–3. klassi õpilased Lätist): kasutajakogemuse ja -liidese kujundaja (UX/UI disainer), teema – kodulehe kujundus.
B grupp (4.–6. klassi õpilased Lätist, Leedust, Eestist): infosüsteemide testija, teema – algoritmid.
C grupp (7.–9.klassi õpilased Lätist, Leedust, Eestist): IT-projektijuht, teema – disainmõtlemise rakendamine.
D grupp (10.–12. klassi õpilased Lätist, Leedust, Eestist): tarkvaraarendaja, teema – arvutimängude loomine.

Konkursi käik:

valikvoor kuni 14. novembrini (selle ajani peab võistkond registreeruma ja lahendama esimese ülesande);
esimese vooru tulemused tehakse teatavaks 22. novembril;
finaalvoor:
A grupp (1.–3. klass): 6. detsembril;
B grupp (4.–6. klass): 7. detsembril;
C grupp (7.–9. klass): 8. detsembril;
D grupp (10.–12. klass): 9. detsembril.
Auhinnatseremoonia veebiülekanne 10. detsembril.

Auhinnafondi suurus on 15 000 eurot.

500 euro suurune rahaline preemia kõige aktiivsemale koolile (enim registreerunud võistkondi igas vanuserühmas).
Iga vanuserühma viiele parimale võistkonnale rahalised auhinnad vahemikus 400 – 1600 eurot.
Iga vanuserühma parimatele juhendajatele preemia 150 eurot.
Žürii sümpaatiaauhind võistkonnale, kes ei saavutanud auhinnalist kohta, kuid andis tubli ja korraliku panuse.

Kõikide gruppide esimese vooru ülesanded on avaldatud võistluse kodulehel – http://ventspilsitc.com/tasks/link opens on new page

Viimati muudetud 02.11.2021.