Kultuuri Tegu 2020

Loomise kuupäev 11.10.2021

Auhinnakonkurss Kultuuri Tegu 2020 on alanud

Eesti Kultuuri Koda kuulutab välja konkursi auhinnale Kultuuri Tegu 2020, mille eesmärgiks on tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tulevikku vaatavad ja avalikku tähelepanu väärivad. 
Kultuuri Teo statuut asub SIINlink opens on new page

Auhinda antakse välja aastast 2014 koostöös Kultuuriministeeriumiga, kes toetab auhinnafondi 5000 euroga. Aastal 2021 jagatakse Kultuur Tegu auhindu kolmes kategoorias: 

  • Aasta Kultuuri Tegu peaauhind 
  • Peeter Alliku kunstiauhind 
  • Tuleviku Tegija  

Aasta Kultuuri Tegu peaauhinna kandidaadiks sobib tegu mistahes kunsti– või kultuuri valdkonnas, mis kõnetab ühiskonda, on kantud vabast, sõltumatust ja sotsiaal-kriitilisest vaimsusest. 

Peeter Alliku nimelise kunstiauhinna eesmärgiks on mälestada varalahkunud graafikut, maalikunstnikku ja kunstipedagoogi Peeter Allikut (1966-2019) ning ühtlasi elavdada Eesti kunstivälja – tunnustades igal aastal ühte maalikunstnikku, graafikut ja/või pühendunud kunstiõpetajat.  

Tuleviku tegija auhinna eesmärgiks on tunnustada noort (vanuses 7 kuni 26) – loovisikut  või kultuuritöötajat, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tähendusrikkad ja tulevikku vaatavad ning avalikku tähelepanu väärivad.

Kandidaate palume esitada aadressil tegevjuht@kultuurikoda.eu märksõnaga «Kultuuri Tegu“ 1. novembriks 2021. Vaata kriteeriume lähemalt Kultuuri Tegu | (kultuurikoda.eu)link opens on new page. Hinnatakse 2020. aasta jooksul tehtud kultuuri- või kunstitegu. Eelmiste aastate nominentidega saab tutvuda Eesti Kultuuri Koja kodulehel (www.kultuurikoda.eu).

 "Kultuuri Tegu 2020" auhinnad antakse üle Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsil “Inimene piiril eri teadusvaldkondade vaates” 19. novembril Teaduste Akadeemia saalis. 

Registreerimine konverentsile avatakse 16. oktoobril 2021 www.kultuurikoda.eulink opens on new page

Tublid teod väärivad tunnustamist - ootame osalema!

Viimati muudetud 11.10.2021.