HIIGi ETTEÜTLUS - PARAS PÄHKEL

Loomise kuupäev 14.04.2022

KES ON MEIE KOOLI KULDKIRJUTAJAD?

Emakeelenädalal kirjutasid meie õpilased eesti keele tundides etteütlust, mis on järg koroonaeelsele võistukirjutamisele. Eelmises etteütluses said õpetajad preemiareisi Itaaliasse, seekord oldi juba sellel kaunil maal kohapeal.

Parimad õigekirjatundjad on seekord need tublid õpilased, kes saavad endale mälestuseks kuldkirjutaja rinnamärgid.

10. klass – Gustav-Eduard Jaanus, Henri Kanarbik, Berit Tikenberg, Virgi Kruusmägi, Monabel Pass, Robin Rõmmel, Kerttu Rootsi

11. klass – Agnes Katariina Selirand, Vanessa Simuste, Getlin Juhe, Anna Elisabeth Remmelg, Aone Reitav, Tamor Tomson

12. klass – Gudrun Martin, Liis Mändmets, Minni Simsalu, Mihkel Mattias Proos, Steven Kuusik, Merili Tursk

Kooli parim etteütluse kirjutaja oli GUSTAV-EDUARD JAANUS, kelle töös polnud ühtegi viga ning seega pälvis ta Tiiu Heldema stipendiumi.

Kuna tekstis oli tegutsemas palju õpetajaid, siis juhtus ka nii, et originaalnimed said huvitavad variandid. Saame siis õpetajatega tuttavaks.

SVETLANA STŠASTNAJA - ŠAŠTNAJA/SHAŠNAJA/ŠTASTNAJA/STŠASNAJA/STSAŠNAJA/ STŠTNAJA/STASTJANA/STASTNAJA/STCHASNAJA/ŠTSASNAJA/ŠTNASTNAJA/TŠASTNAJA/ŠVETLANA SHALALA/SVETLAANA/SEVTLAANA

JANA UUSKARI – JAANA UUSKARI

KÜLLI JESMIN – JESSMIN/CZMIN/ESMIN

MILVI TIKKA – MILVI TIKA

VILMA TIKERPUU – TIKKRPUU/TIKERBU/TIKKERPUU/TIGERPUU

LIISA RANDMAA – LIISA RANDMA/LIIA RANDMAA

HANNES SIMUSTE – SIMMUSTE/SIIMUSTE/SIMNUSTE

IVO EESMAA – EESMA/EISMAA

ENE TISLER – TISSLER

TÕNU SOOP – TÕNU SOOB/TONU SOOP

SIRJE SOOP – SIRJE SOOB

TIIU HELDEMA – HELDEMAA

ANNELI ILUMETS – ANNELY ILUMETS

SIRJE TERAS – TEREAS

KERSTI LÜSI – KERST LÜSI

SULEV LOOPALU – LOODEPALU/LOOVPALU/LOOBALU

MARIS NÕMMIK-KÄRTNER – MARIS NÕMIK-KÄRTNER, MARIS NÕMMIK-KÄRPNER, MARIS-NÕMMIK KÄRTNER

Kõige toredam oli aga see, et ilmus välja täiesti uus õpetaja ja tema nimi on MILVI TIKKERPUU.

Päris palju huvitavaid variante oli ka Sitsiiliast, Mendelejevist ja isegi Itaaliast.

Kellel on soovi, saab etteütlusega siinsamas tutvuda. Nii mõnelgi puhul on võimalikud paralleelvariandid, küsige ja uurige eesti keele õpetajalt, kui peaks küsimusi tekkima.

EMAKEELEPÄEVA ETTEÜTLUS 2022

Eelmisest  Hiiumaa Gümnaasiumi emakeelepäeva etteütlusest selgus, et meie õpetajad said ootamatu kingituse – puhkuse Itaalias.

Kuna aastad pole vennad, tuli seekord arvestada ülemaailmse koroonaviiruse ja sellest tingitud probleemidega. Milliseks kujunes õpetajate preemiareis?

Tõsi küll, seltskond jõudis kenasti Rooma, kuid siis kuulutati välja karantiin ning polnud enam garantiid, et õigel ajal koju saaks. Milvi Tikka, Külli Jesmin ja Anneli Salumaa olid sellest hoolimata entusiastlikud ja soovitasid telerist Põhja-Itaalia ning Lõuna-Sitsiilia vaatamisväärsusi imetleda. Hannes Simuste hakkas välja töötama Mendelejevi tabeli uut revolutsioonilist elementi, Aigar Koppel enneolematut füüsikaseadust ning Kersti Lüsi koostas õppevara, mille pealkirjaks oli „Rohekonnade populatsioon Rooma hotellides”. Anneli Ilumets ja Mati Kiiver murdsid end hiirvaikselt blokaadist välja ja läksid suusakuurorti üldtrenni tegema. Ühel hommikul ütles sünkjat taevast vaatav Jana Uuskari: „Timo, mängi vähemalt kaunist itaaliapärast muusikat.” Timo Lige imeliste kitarrihelide saatel lõi Sulev Loopalu unustamatu maali „Kaks kassi laua ääres”. Aet Vohu ja  Tiiu Heldema olid nii süvenenud „Jumaliku komöödia” lugemisse, et ei pannud isegi Ene Tisleri hädakisa tähele. Mis oli juhtunud? Tuli välja, et ta ei saanud enam Facebookis Svetlana Stšastnaja ja  Inga Jürimäega  ühendust. Seepeale arvas Vilma Tikerpuu, kes oli tüdinud pitsast ja pastast, et musta leiva ning Oravakese kommide puudumine on palju hullem. Maris Nõmmik-Kärtner lohutas teda ja lubas, et Ivo Eesmaal on Eesti Vabariigi saatkonda üks päts ära peidetud. Liisa Vals ja Ülle Soonik meisterdasid seepeale kiiresti-kiiresti voodilinadest köie, millega Tõnu Soop pidi viiendalt korruselt alla laskuma. Sirje Soop ja Sirje Teras otsustasid öö varjus ärandada mõne Fiati, et riskantne sõit ette võtta. Must leib tuli ära tuua!

Kuidas õpetajatel läks, saate teada järgmisel aastal.

Viimati muudetud 14.04.2022.