EMAKEELENÄDALA PARIMAD

Loomise kuupäev 08.04.2024

Lõpuks on auhinnad jagatud ja kokkuvõtted tehtud. Alljärgnevalt saate lugeda, kes olid meie parimad etteütluse kirjutajad, milline oli õige tekst ning milliseid imelisi variante saime õpetajate nimedest.

 

HIIUMAA GÜMNAASIUMI KULDKIRJUTAJAD

KÕIGE PAREMATE TÖÖDE AUTORID OLID CARMEN-CASSANDRA KÄRTNER JA MARIETTE KAUNIMÄE!

10. KLASS
Meribel Piil
Mia-Marjen Mihkelsoo
Fredy Saarkoppel
Gerda Timofejev
Lisandra Liit
Britt Anell Teemets
Kirsika Vasar
Henri Paul Tamleht

11. KLASS
Carmen-Cassandra Kärtner
Jakob Hiiemets
Mihkel Metsand
Helen Talu
Lotta Vals
Tuuli Kruusmägi
Emma Rajaveer
Lisanna Vaikne
Merild Õunapuu
Naatan Treiman

12. KLASS
Berit Tikenberg
Mariette Kaunimäe
Virgi Kruusmägi
Gustav-Eduard Jaanus
Kerttu Rootsi
Kreete Pilv
Jesse Jürimäe
Karl Aleks Talvi


HIIUMAA GÜMNAASIUMI EMAKEELEPÄEVA ETTEÜTLUS 2024

„Heldema on täitsa hulluks läinud, jändab aastast aastasse emakeelepäeva puhul oma etteütlusega,” poriseb nii mõnigi HIIGi gümnasist. Pole parata, traditsioonid maksavad ka midagi, nii et jätkame.

Meie õpetajate järjejutt on liikunud koroonaajast ja Itaaliast hoopiski Prantsusmaale. Osa tahtis veel mööda ilma rängata, osa koju minna. Jäime siiski Pariisi, sest 2.-18. augustini toimusid seal 33. suveolümpiamängud. Küll oli põnev neid vaadata ja ise osaleda!

Aet Vohu ja Milvi Tikka lõid kohe sportlikule väljakutsele käega ning arvasid, et hea croissant ja cappuccino on igast jalg- või käsipallist paremad. Anni Kingsepp seda muidugi ei aktsepteerinud, rääkis Anneli Ilumetsa, Regina Saare ja Sirje Soobi pehmeks, nii et nende nelik pani end kirja 4x100 meetri teatejooksule.  Aigar Koppel ja Hannes Simuste said naiste mäslevast võistlikkusest indu ja otsustasid osaleda uuel superalal, nimelt batuudihüpetes. Svetlana Stšastnaja oli seda meelt, et kui mehed vägiteoga hakkama saavad, kirjutab tema Hiiu Lehte kiitva artikli. 

Kõigil oli järsku tuhat ideed, mida olümpiamängudel ette võtta. Külli Jesmin ja Anneli Salumaa arvasid, et võivad vabatahtlikena võistlustabeleid koostada. Timo Lige lubas Maris Nõmmik-Kärtneri ja Eva Raidma-Elmiga staadionitel esinemiseks trio teha ja Anu Hülg paar luuletust kirjutada.  Tõnu Soop ja Ene Tisler tõotasid, et Facebook, Instagram ja TikTok (Tiktok) saavad neilt piisavalt postitusi. 

Ülejäänud tahtsid siiski sportida. Mati Kiiver arvas, et ragbi (rugby) on tema ala ning Sulev Loopalu tõelise härrasmehena valis strateegilise golfi. Ülle Soonik, visa jalgrattur, tõttas trekisõitu harjutama. Kersti Lüsi ja Sirje Teras olid kurvad, et köievedu kavas pole, ning valisid hoopis raskevõitu sportronimise. Kui Lia Gramakovski seda kuulis, palus ta entusiastliku Tiia Palmiste endaga kaasa kolmikhüpet tegema. 

Ehkki aega oli vähe, anti endast parim. Päevad möödusid trenni tehes ja musklit kasvatades. Steroidid ning dopinguained jäid meie sportlastest kaugele. 

Milline oli siis tulemus?

Usute või mitte, aga direktor Ivo Eesmaa leidis salafondidest mõned tuhanded, et premeerida Helle Veanest, Jana Uuskarit ja Käti Randmaad, kes saavutasid kujundujumises teise koha, ning said kaela hõbemedalid. 

Elagu sport!


Helle Veanes – Hellevi Aanes, Hellev Jaanes, Helle Vianes, Helle Veaanes, Hele Veanes, Hele Viianes, Helle Vieaanes
Svetlana Stšastnaja – Svetlaana Stšasnaja, Stašnaia
Aet Vohu – Aed Vohu
Lia Gramakovski – Liia Gramakovski, Liia Kramakovški, Liia Gramokaski, Lia Gramakohvski
Käti Randmaa – Kätti Randmaa
Regina Saar – Regiina Saar
Sulev Loopalu – Sulev Loobalu, Sulev Loovpalu
Aigar Koppel – Aigar Kopper
Tiiu Heldema – Hedemaa, Heldemaa
Milvi Tikka – Milvi Tika
Anneli Salumaa – Anneli Saluma
Ivo Eesmaa – Ivo Eesma
Maris Nõmmik- Kärtner – Maris-Nõmmik Kärtner, Maris Nõmmik-Kärter
Eva Raidma-Elmi – Eva-Raidma Elmi, Eva Raidma Helmi
Tõnu Soop – Tõnu Soob
Jana Uuskari – Jaana Uuskari, Jana Uskar
Külli Jesmin – Külli Jesmine, Külli Jesmi, Külli Esmin

Viimati muudetud 08.04.2024.