Emakeelenädal

Loomise kuupäev 13.03.2021

Ka praegustel keerulistel aegadel ei tasu unustada kaunist, väljendusrikast  ja mitmekihilist eesti keelt. Tavalise elurütmi juures oleksime kirjutanud traditsioonilist oma kooli etteütlust, et välja selgitada kuldkirjutajad, küllap oleksime muudki ette võtnud. Praegu on aga igaühel võimalus lugeda ilukirjandust, kirjutada luuletusi, alustada romaaniga või panna ümbrikku paberkiri, mis valmistab saajale toreda üllatuse.

Väike võistlusmoment ja enese proovile panek ei tee kunagi paha. Sellel nädalal tegid 10. ja 12. klassi õpilased keelemeeme, kalambuurelink opens on new page ja parimaid saate näha Vikerraadio Facebooki lehel keelemeemi konkursil. Külastage seda ja valige välja põnevaimad, tänapäevases laikimismaailmas saate nii oma toetust ja huvi näidata. Kel väga nutikas idee, saab sinna kuni 15. märtsini veel oma mõttesähvatuse saata. 

Keelemeemide tööd leiate siit  https://www.facebook.com/events/2892899544321128/?active_tab=discussionlink opens on new page

Kindlasti tasub end esmaspäeva, 15. märtsi hommikul seada Vikerraadio etteütlust tegema. Karta ei tasu, saate päris pika aja jooksul teksti üle vaadata ning kuulete kordust mitu korda. Etteütlus algab 10.25, valmis tasuks end siiski varem seada. Kindlasti mõistavad õpetajad, kui sel ajal videotunnist eemal olete. Mina igatahes kirjutan koos sadade teiste keelehuvilistega, pärast on, millest rääkida ja järeldusi teha. Suurim emakeelepäeva kingitus on aga see, kui saab etteütlust teiste meie kooli inimestega arutada.

Etteütlust saad teha siin https://etteytlus.err.ee/link opens on new page

Viimati muudetud 09.04.2021.