12. klass tutvus Tartus ja Tallinnas edasiõppimisvõimalustega

Дата создания 21.10.2022

Meie abituriendid veetsid kaks väga tihedat päeva Tartus ja Tallinnas. Külastasime erinevaid rakenduskõrgkoole ja ülikoole. Igaüks tutvus erialade ja õppimistingimustega neljas erinevas koolis. Mitmes koolis kohtusime HIIGi vilistlastega.

Õpilaste mõtteid külastatud koolidest

Tartu Ülikool – hiidlastest tudengid kiitsid oma kooli ja head õpikeskkonda; nende jutt oli informatiivne ja andis ammendava ülevaate tööst, vabast ajast ja majutusest; väga humoorika jutuga olid Oskar ja Jaan-Martin.

TÜ Delta keskus – väga palju erinevaid arvuti- ja robootikaklasse; huvitava lahendusega õppenurgad, mida tudengid said rentida koos õppimiseks.

Eesti Maaülikool – oleks võinud rohkem näidata kooli ja erinevate erialade telgitaguseid.

Kõrgem Kunstikool Pallas – majatuur oli huvitav ja meid võeti koolis väga hästi vastu.

Kaitseväe Akadeemia – puhtus ja kord valitsesid nii koolis kui ühiselamus; kooli tutvustus oli huvitav.

Eesti Lennuakadeemia – kõige põnevam ja kutsuvam, kooli atmosfäär oli meeldiv ja hubane; meeldis, et see kool pole suure õpilaste arvuga; huvitav oli kuulata meest, kes rääkis sidetehnikast, radaritest; ka helikopteri simulaator oli põnev, sai ise proovida.

Sisekaitseakadeemia – tohutult huvitav ja meeldejääv; saime päriselt tunnis käia ja kadettide abiga saime koolielust palju teada.

Tallinna Tehnikakõrgkool – muljetavaldav õpitehnika ja inventar, uhked töökojad - tehnikahuviliste unelm; saime ise teha „legokatse”.

Tallinna Ülikool – huvitavad õppe-ja puhkeruumid; majad moodustavad tõelise labürindi; vaba ja tore õhkkond; informatiivne ja julgustav; majatuuri tegija Rando oli vahva ja hästi vaba suhtleja.

Eesti Mereakadeemia – õpilased, meie vilistlased, olid kõige värvikamad esinejad.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool – näidati maja ja tehti praktilisi ülesandeid, simulatsioonikeskus oli realistlik ja põnev.

EMTA Lavakunstikool – õpilased ja õpetajad väga kokkuhoidvad ja avatud; huvitav oli kuulata kooli juhataja Mart Kolditsa juttu; väga hubane kool.

12. klass – meie klassiga on super tore aega veeta!

Klassijuhatajad Ülle Soonik ja Tiiu Heldema

Дата последнего изменения 21.10.2022.