Politseiõppe kursus

Дата создания 03.06.2021

Sel õppeaastal oli esimest korda Hiiumaa Gümnaasiumi õpilastel  võimalik valida valikainena politseiõpe.

Oma valiku politseiniku elukutset lähemalt tundma õppida ja teha kaasa praktilisi harjutusi tegi kokku 24 gümnasisti.

Ajavahemikus 11. märts kuni 02. juuni läbiti 21 toredat teooria- ja praktikatundi ja selle käigus saadi teadmisi Politsei- ja piirivalveametist kui organisatsioonist üldiselt, tutvuti patrullpolitseiniku tööga ja tehti kaasa patrullipraktika. Täiendust said teadmised noorsoopolitseiniku, piirkonnapolitseiniku ja piirivalvurite töö kohta. Üheks põnevamaks osaks oli kindlasti merepäästetööst teadmiste ammutamine ja praktilistel harjutustel osalemine. Praktiliste harjutustena läbiti veel dokumentide kontroll,  kriminalistika praktikum, enesekaitsetreening ja prooviti teenistuspüstolist laskmist. Koerajuhi tööd tutvustava tunni raames külastas meid teenistuskoer Maru Saaremaalt ja tema peremees andis ka ülevaate politseis kasutuses olevatest teenistuskoertest ja kuidas nad töötavad. Eile lõpetas politseiõppe tutvumine Kärdla politseimaja  arestimaja tööga ja enda töökogemust andis edasi Lääne prefekt Kaido Kõplas, kes suure osa oma teenistusest on juhtinud narkoüksust ja teinud tööd sõltuvusainete müüjatega.

Eile sai iga osaleja aine läbimise kohta  tunnistuse ja üheskoos sõime ka torti! Kuna covid-19 viirus pani selle aasta õppele omamoodi piirangud, siis õpperaames toimuv Sisekaitseakadeemiaga tutvumine leiab aset sügisel!

Täname toredaid õpilasi ja loodame ägedaid kohtumisi juba uuel õppeaastal järgmiste huvitatutega!

Moonika Raudsepp

Kärdla politseijaoskonna juht

Дата последнего изменения 03.06.2021.