Mittestatsionaarne õpe

Üldinfo

Mittestatsionaarne õpe on täiskasvanud õppijatele suunatud õpe, kus õppetundide kõrval on võrreldes statsionaarse õppega suurem osakaal iseseisval õppimisel.

Õppijate toetamine

•     Pakume haridustee jätkamiseks uut võimalust.
  •     Pöörame tähelepanu iseseisva töö harjumuste ja õpioskuste kujundamisele.
  •     Arvestame õppijate erivajadusi.
  •     Kujundame elukestva õppimise hoiakuid.

Kooli lõpetamine

•     58 riikliku õppekava kohustuslikku kursust
  •     6 Hiiumaa Gümnaasiumi kohustuslikku kursust
  •     8 valikkursust
  •     Uurimistöö või praktiline töö

Õppetöö

•     Varasemate õpingute ülekandmise kohustuslike ja valikkursuste arvestamisel otsustavad aineõpetajad ja klassijuhataja.
  •     B2-võõrkeelena õpetatakse inglise või saksa keelt, B1-võõrkeelena saksa või vene keelt.
  •     Õppeaasta pikkuseks on 35 õppenädalat, koolivaheaeg on talvel (jõuluvaheaeg) ja suvel (suvevaheaeg).
  •      Õppetöö toimub rühmakonsultatsioonide ja arvestustena ühel päeval nädalas – esmaspäeviti.
  •     Mittestatsionaarses õppes on juhendatud 8 õppetundi ühel kursusel, ülejäänud on iseseisev töö.

Õppijate toetamine

•     Pakume haridustee jätkamiseks uut võimalust.
  •     Pöörame tähelepanu iseseisva töö harjumuste ja õpioskuste kujundamisele.
  •     Arvestame õppijate erivajadusi.
  •     Kujundame elukestva õppimise hoiakuid.

Kooli lõpetamine

•     58 riikliku õppekava kohustuslikku kursust