Mittestatsionaarne õpe

Õppereis Tartu-Viljandi-Pärnu

12. märtsi varahommikul startis Hiiumaa Gümnaasiumi mittesatsionaarne õpe oma kevadisele tuulutusreisile. Ette sai võetud suurelt: Hiiumaa-Tartu-Viljandi-Pärnu-Hiiumaa ringreis. Sinna jagus kõike - nii haridust, kui kultuuri. Esimesena seati sammud ERMi, kus nauditi lõunat ja kohaliku giidiga ringkäiku. Lisaks käidi tutvumas tulevikuvõimalistega Tartu Kutsehariduskeskuses, kus ka lahkesti kutsehariduskeskuse hotellis reisisellidele nii öömaja, kui hommikusööki pakuti. Õhtul uudistati Tartu peal erinevaid kultuuriprogramme ja ostukeskusi.

13. märtsil algas hommik taas varakult. Suund võeti Viljandisse. Sihiks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, kus uudistati nii muusika-, Vilma, kui ka peamaja. Suheldi seal õppivate noorte ja õppejõududega ning heideti pilk erinevatele erialadele. Viimaks aga keeras buss oma nina Pärnu poole. Pärnumaa Kutsehariduskeskusesse, kus kinnitati keha ning piiluti nende kooli põnevamatesse klassidesse. Osades klassides käis kibe töö, mida oma silmaga kaeda sai. Seejärel sõideti juba kodusaarele tagasi.

Oli edukas ja värskendav reis, mille abil ehk nii mõnelgi noorel pisut kergem tulevikuplaane teha.

Artikli autor Grete Olev

Õppereis Tartu-Viljandi-Pärnu