Jaanuaris toimus president Kersti Kaljulaidi välja kuulutatud kõnevõistlus gümnasistidele, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Õpilased võisid saata ilu-, elu- või murekõnesid, mis vormistatud paberil, videona või hoopis lauluna. Selle üleskutsega liitusid Hiiumaa Gümnaasiumi õpilased ning sündis toredaid luuletusi, kõnesid, videopöördumisi, üks laulgi.
Kokku laekus üle Eesti 160 tööd, millest 25 olid videod. Võitjaks osutus 32. Keskkooli nelik, kes otsis värve, mis Eestit iseloomustavad, ja põimis need tervikuks. Žürii valis välja veel kaheksa kõnet ja oleme väga rõõmsad, et nende hulgas oli üks meie kooli oma.
EMILI KUUSE, MARK HERMAN ILUMETSA, EMMA KAUPSI JA PEETER VALDMANI
VIDEOKÕNE „EESTI VABARIIK 100” tunnistati parimate hulka kuuluvaks ja neid oodatakse 1. märtsil presidendi vastuvõtule. Õnnitleme ja oleme uhked!

Tiiu