6. MÄRTS 2018
KUIDAS SÕNADEGA MAAILMA MUUTA?
Sass Henno
Kirjanik, räppar ja turundusspetsialist Sass Henno, kes on tuntud oma avameelsete ja jõuliste väljaütlemiste poolest ka lähisuhtevägivalla teemadel, tuleb Kärdlasse täiesti
uue ning põneva loenguprojektiga KUIDAS SÕNADEGA MAAILMA MUUTA.
Läbi isikliku kogemuse, oma lapsepõlvelugude, lähisuhete läbielamiste ning ja nõuannete, kuidas saavutada sõnadega edu nii koolis, suhetes, loomingus kui äris, sünnib põnev päev fookusega loomingul, kirjandusel ja iga noore vastutusel oma enda tuleviku ees.
3 tunnise loenguseeria võib jaotada 4 x 45 min osadeks, mis moodustavad küll põnevalt areneva tervuiku, kuid iga tund keskendub ühele teemale.
45 min: Minu kujunemislugu
Kuidas ma õppisin lugusid jutustama ja miks minust sai kirjanik. Räägin oma vanemate vägivaldsest lahkuminekust, oma lapsepõlve kogemustest ja sellest, kui oluline on õppida nii oma häid kui halbu tundeid sõnadega väljendama. Jagan nõuandeid kuidas seda teha. Annan ka nõu, mida peaks tegema noored, kes tahavad elus eri valdkondades edukad olla, ja mida teha siis kui “tõesti ei viitsi.”
45 min: Kuidas sünnib vägivald ja kuidas sellega toime tulla?
Räägin sellest, kuidas sageli ka täiskasvanud inimesed ei oska teineteisega läbi saada ja millest sünnib inimeses soov teistele haiget teha. Räägin erinevatest vägivaldsetest inimtüüpidest, ja kuidas noorena ära tunda halba suhet, mis võib viia vägivaldseks kujunemiseni. (Olen 2015-2016 viinud läbi Naisühenduste Ümarlauaga koostöös gümnaasiuminoorte koolitusi “Mehed vägivalla vastu”.)
45 min: Kuidas sõna jõuga rikkaks saada?
Räägin valdkondadest, kus lugemis- ning kirjutamisoskus on hädavajalik ning kuidas sõnadega on võimalik lahendada elus lõviosa probleeme. Alates töökohtade leidmisest, kuni oma enda äri reklaamimiseni välja. Räägin noorte võimalustest teha karjääri loomevaldkonnas, reklaamitööstuses või muusikas.
45 min: Lõpetuseks: Praktilisi nõuandeid
Kuidas kirjutada häid kirjandeid, avaldatavaid artikleid, meeldejäävaid-unustamatuid riime ja kuidas neid oskusi igapäevaselt arendada, et ühel hetkel nende abil maailma muuta.
LOENGUPROJEKT TOIMUB 6.MÄRTSIL, KELL 9:25 – 12:30
LOENGUS OSALEVAD KÕIK ÕPILASED.