Armas koolipere!

Soojad tervitused noorsootöö nädala raames! Täna avaldasime Hiiumaa Noorsootöö Keskuse tutvustava video et üheskoos anda avastart üleriigilisele noorsootöö nädalale.

Video on leitav SIIT - https://youtu.be/wkLKawv4G2E

Käimas on registreerimine Noorte Metsaülikooli!
Registreerimise link:

Noorte Metsaülikooli Facebooki leht:

29. septembril tähistatakse üle-euroopalist Teadlaste Ööd. Sel puhul on Tallinna Ülikooli uksed avatud kõigile huvilistele.

Toimub viis põnevat ja teaduseetikat riivavat töötuba:

Kell 12 Inimeste äratundmist käsitlev töötuba. Kuidas me tajume nägusid? Millised tegurid mõjutavad inimeste äratundmist? Kuidas valitakse inimesi kahtlusaluste hulka?
Kell 13.30 Sukeldu värvide kirevasse maailma - (keele)teaduslikult! Kuidas tekivad värvide nimetused eri keeltesse? Kas mõnes kultuuris on punane ikka punane?
Kell 15 Teadusinfo kasutamise eetika. Mis on plagiaat ja miks on see teadusmaailmas nii tõsine rikkumine? Kuidas teha teadust nii, et see kedagi ei kahjustaks?
Kell 16 "Teaduslikult tõestatud". Kas ja kui palju saame usaldada teaduslikke uuringuid? Milliseid lõkse võib meile seada andmete või teadusuuringute väär tõlgendamine?
Kell 17 Loomade õigused ajaloos. Mis on loomaõigus ja kust see alguse sai? Kas loomadel peaksid olema samasugused õigused nagu inimestel - õigus elule ja õigus mitte elada vangistuses?

Registreeri end juba varakult, sest töötubadel on osalejate piir.
Osale kasvõi kõigis töötubades, sest usinamad kohalkäijad saavad premeeritud!

Täpsem ajakava ja registreerimine: tlu.ee/TeadlasteÖö.
Jälgi meid ka Facebookis.

Eesti Muinsuskaitse Selts kutsub üles kõiki kuni 20 aastaseid noori osalema rahvusvahelisel muinsuskaitseteemalisel fotokonkursil International Heritage Photographic Experience (IHPE).
Fotovõistluse eesmärgiks on pöörata tähelepanu Euroopa kultuuripärandile: ajaloolistele hoonetele, aedadele, maastikele, linna-aladele, erilistele paikadele, silmapaistvatele muististele ja mälestusmärkidele.

Osavõtu tingimused:

• Osa on kutsutud võtma kuni 20 aastased noored.
  • Iga osaleja saab esitada kuni 3 võistlustööd.
  • Fotode esitamise tähtaeg on 22. juuni 2017.
  • Fotod esitada Instagrammis JPG formaadis ja lisada tunnus #IHPE17Estonia. Juurde lisada pildi pealkiri, fotograafi nimi ja vanus, paiga nimi ja asukoht, kus foto on tehtud.

Täpsemate juhistega saab tutvuda Eesti Muinsuskaitse Seltsi kodulehel.

Üle-Euroopalisse on-line kataloogi valitud Eestit esindava foto autor saab rahvusvahelise diplomi ning kutsutakse osa võtma sügisel Strasbourgis Euroopa Nõukogus toimuvast autasustamistseremeeniast.

Oled Sa tundnud, et elu ja kool oleks nagu kaks täiesti erinevat asja?

Oled Sa tundnud, et võtted, kuidas aineid koolis edasi antakse, ei ärata Sinus motivatsiooni õppida, kuigi aine ise võib Sulle huvi pakkuda?

Oled Sa tundnud, et Sinu õpitulemuste erinevus klassikaaslaste omadest tekitab ebamugavust või lahutab Sind nendest?

Oled Sa tundnud, et tagasiside, mida koolist saad, on mõjutanud Sinu enesehinnangut?

Oled Sa tundnud, et hinded ei motiveeri rohkem õppima, vaid tekitavad pigem pinget ja vastuseisu?

Oled Sa tundnud, et kool ei anna Sulle piisavat juhatust küsimustes, mis puudutavad Sind kui inimest, Sinu soove ja väärtushinnanguid?

Oled Sa neile ja sarnastele küsimustele mõelnud?

Käesoleva aasta suvel toimub laager, kus 16-le noorele antakse võimalus kaasa rääkida vastupandamatult huvitava kooli loomisel. See on projekt, kus on ruumi unistustel, katsetustel ja järeldustel. Initsiatiiv jääb noortele vanuses 16–18 eluaastat.

Laagris luuakse ainulaadne õpikeskkond, mille kujundavad noored ja mida toetavad hariduseksperdid. Eksperdid kuulavad ja kogevad noorte ideid ja arusaamu, üheskoos leitakse eeldused tuleviku kooli kujunemiseks.

Eesmärk on selle laagri kaudu algatada laiemat avalikku arutelu, et ühiskond hakkaks tuleviku vajadustele vastava kooli poole liikuma.

Laager toimub ajavahemikus 12.-18. juuli 2017 endises Villivere Põhikoolis Villevere külas, Järvamaal. Kõigile osalevatele noortele on see tasuta.

Laagris toimuvat filmitakse ja ülesvõetud materjalist tehakse dokumentaalfilm.

Kui soovid selles laagris osaleda, siis võta meiega esimesel võimalusel ühendust!
Saada oma CV meiliaadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Sind kutsuvad laagri korraldajad.

Kutse vestlusele asub siin: https://docs.google.com/document/d/1BEdbqpc2QaUewF612wqCwbrl-g8wpYN0lKeckY2B_7s/edit?usp=sharing

2. mail toimus Hiiumaa Gümnaasiumis Kärdla Keskväljaku töötuba, kus jagati mõtteid heast avalikust ruumist ja räägiti kohtumispaikade olulisuse teemadel. Seoses sellega palutakse kõikidel gümnasistidel vastata küsimustikule.

Küsitluse eesmärk on saada võimalikult palju kohalikku sisendit ja eelistusi Keskväljaku linnaruumi projekteerimiseks.

Küsimustik asub aadressil https://goo.gl/forms/NIFhm5W79gf34lnG3

Alamkategooriaid