NB! Saabuva nädala tunniplaanis on muudatused. (alates 19.veebruar)

Jaanuaris toimus president Kersti Kaljulaidi välja kuulutatud kõnevõistlus gümnasistidele, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Õpilased võisid saata ilu-, elu- või murekõnesid, mis vormistatud paberil, videona või hoopis lauluna. Selle üleskutsega liitusid Hiiumaa Gümnaasiumi õpilased ning sündis toredaid luuletusi, kõnesid, videopöördumisi, üks laulgi.
Kokku laekus üle Eesti 160 tööd, millest 25 olid videod. Võitjaks osutus 32. Keskkooli nelik, kes otsis värve, mis Eestit iseloomustavad, ja põimis need tervikuks. Žürii valis välja veel kaheksa kõnet ja oleme väga rõõmsad, et nende hulgas oli üks meie kooli oma.
EMILI KUUSE, MARK HERMAN ILUMETSA, EMMA KAUPSI JA PEETER VALDMANI
VIDEOKÕNE „EESTI VABARIIK 100” tunnistati parimate hulka kuuluvaks ja neid oodatakse 1. märtsil presidendi vastuvõtule. Õnnitleme ja oleme uhked!

Tiiu

6. MÄRTS 2018
KUIDAS SÕNADEGA MAAILMA MUUTA?
Sass Henno
Kirjanik, räppar ja turundusspetsialist Sass Henno, kes on tuntud oma avameelsete ja jõuliste väljaütlemiste poolest ka lähisuhtevägivalla teemadel, tuleb Kärdlasse täiesti
uue ning põneva loenguprojektiga KUIDAS SÕNADEGA MAAILMA MUUTA.
Läbi isikliku kogemuse, oma lapsepõlvelugude, lähisuhete läbielamiste ning ja nõuannete, kuidas saavutada sõnadega edu nii koolis, suhetes, loomingus kui äris, sünnib põnev päev fookusega loomingul, kirjandusel ja iga noore vastutusel oma enda tuleviku ees.
3 tunnise loenguseeria võib jaotada 4 x 45 min osadeks, mis moodustavad küll põnevalt areneva tervuiku, kuid iga tund keskendub ühele teemale.
45 min: Minu kujunemislugu
Kuidas ma õppisin lugusid jutustama ja miks minust sai kirjanik. Räägin oma vanemate vägivaldsest lahkuminekust, oma lapsepõlve kogemustest ja sellest, kui oluline on õppida nii oma häid kui halbu tundeid sõnadega väljendama. Jagan nõuandeid kuidas seda teha. Annan ka nõu, mida peaks tegema noored, kes tahavad elus eri valdkondades edukad olla, ja mida teha siis kui “tõesti ei viitsi.”
45 min: Kuidas sünnib vägivald ja kuidas sellega toime tulla?
Räägin sellest, kuidas sageli ka täiskasvanud inimesed ei oska teineteisega läbi saada ja millest sünnib inimeses soov teistele haiget teha. Räägin erinevatest vägivaldsetest inimtüüpidest, ja kuidas noorena ära tunda halba suhet, mis võib viia vägivaldseks kujunemiseni. (Olen 2015-2016 viinud läbi Naisühenduste Ümarlauaga koostöös gümnaasiuminoorte koolitusi “Mehed vägivalla vastu”.)
45 min: Kuidas sõna jõuga rikkaks saada?
Räägin valdkondadest, kus lugemis- ning kirjutamisoskus on hädavajalik ning kuidas sõnadega on võimalik lahendada elus lõviosa probleeme. Alates töökohtade leidmisest, kuni oma enda äri reklaamimiseni välja. Räägin noorte võimalustest teha karjääri loomevaldkonnas, reklaamitööstuses või muusikas.
45 min: Lõpetuseks: Praktilisi nõuandeid
Kuidas kirjutada häid kirjandeid, avaldatavaid artikleid, meeldejäävaid-unustamatuid riime ja kuidas neid oskusi igapäevaselt arendada, et ühel hetkel nende abil maailma muuta.
LOENGUPROJEKT TOIMUB 6.MÄRTSIL, KELL 9:25 – 12:30
LOENGUS OSALEVAD KÕIK ÕPILASED.

Armas koolipere!

Soojad tervitused noorsootöö nädala raames! Täna avaldasime Hiiumaa Noorsootöö Keskuse tutvustava video et üheskoos anda avastart üleriigilisele noorsootöö nädalale.

Video on leitav SIIT - https://youtu.be/wkLKawv4G2E

Käimas on registreerimine Noorte Metsaülikooli!
Registreerimise link:

Noorte Metsaülikooli Facebooki leht:

29. septembril tähistatakse üle-euroopalist Teadlaste Ööd. Sel puhul on Tallinna Ülikooli uksed avatud kõigile huvilistele.

Toimub viis põnevat ja teaduseetikat riivavat töötuba:

Kell 12 Inimeste äratundmist käsitlev töötuba. Kuidas me tajume nägusid? Millised tegurid mõjutavad inimeste äratundmist? Kuidas valitakse inimesi kahtlusaluste hulka?
Kell 13.30 Sukeldu värvide kirevasse maailma - (keele)teaduslikult! Kuidas tekivad värvide nimetused eri keeltesse? Kas mõnes kultuuris on punane ikka punane?
Kell 15 Teadusinfo kasutamise eetika. Mis on plagiaat ja miks on see teadusmaailmas nii tõsine rikkumine? Kuidas teha teadust nii, et see kedagi ei kahjustaks?
Kell 16 "Teaduslikult tõestatud". Kas ja kui palju saame usaldada teaduslikke uuringuid? Milliseid lõkse võib meile seada andmete või teadusuuringute väär tõlgendamine?
Kell 17 Loomade õigused ajaloos. Mis on loomaõigus ja kust see alguse sai? Kas loomadel peaksid olema samasugused õigused nagu inimestel - õigus elule ja õigus mitte elada vangistuses?

Registreeri end juba varakult, sest töötubadel on osalejate piir.
Osale kasvõi kõigis töötubades, sest usinamad kohalkäijad saavad premeeritud!

Täpsem ajakava ja registreerimine: tlu.ee/TeadlasteÖö.
Jälgi meid ka Facebookis.

Alamkategooriaid